wtorek, 8 kwietnia 2014

Jeffs W. Brent, Szalavitz Maia - Stracony chłopiec czyli Tajemnice sekty mormonów
****
Tłumaczenie: Załęska Zuzanna
Tytuł oryginału: Lost Boy: The True Story of One Man's Exile from a Polygamist Cult and His Brave Journey to Reclaim His Life
Wydawnictwo: Videograf II
****


 
Ci, którzy wcześniej przeczytali książkę "Żona mormona" Irene Spencer, mogli zobaczyć zamknięty świat mormonów widziany oczami kobiety, żony, matki. Książka Brenta W. Jeffsa i Mai Szalavitz "Stracony chłopiec czyli Tajemnice sekty mormonów" ukazuje ten świat od strony dziecka. Świat zakłamany, brutalny, czasami okrutny, ale jedyny, jaki znają.


Przemoc w rodzinie, molestowanie dzieci, brak miłości i czułości, a przynajmniej dawanie tych uczuć nie w takich ilościach, jakich potrzeba dziecku. Pranie mózgu przez przywódców kościoła już prawie od urodzenia.

I dorastanie - uświadamianie sobie swojego EGO, swoich potrzeb i marzeń. Często uciekanie w alkohol i narkotyki, bo świat spoza Kościoła jest nieznany i straszny. Ale i zachwyca, pokazuje inne możliwości.

Aż dochodzi miłość, zmory dzieciństwa zakłócają spokojny sen, ale też pomagają zapobiec kolejnym złym wydarzeniom.

A cała ta historia rozgrywa się teraz, w naszych czasach, na przełomie XX i XXI wieku w USA.

Warren Steed Jeffs prezydent i prorok Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Znalazł się na liście FBI, dziesięciu najbardziej poszukiwanych przestępców razem z Usama ibn Ladinem. Został ujęty 28 sierpnia 2006około 9 wieczorem czasu lokalnego na północ od Las Vegas. 20 listopada 2007 roku orzeczono dwukrotną karę pięciu lat pozbawienia wolności.

Książka nastraja do przemyśleń na temat miłości, wiary, współuzależnień.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za komentarz